ДИПЛОМАТІЯ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ COVID-19: ЇЇ РОЛЬ ТА НАСЛІДКИ У СФЕРІ ДИПЛОМАТІЇ ТА МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН

Автор(и)

  • Інна Петрівна Шевель Київський національний університет культури і мистецтв http://orcid.org/0000-0002-6387-2506

DOI:

https://doi.org/10.31866/2616-745x.6.2020.218775

Ключові слова:

пандемія, пандемія COVID-19, дипломатія, консульська допомога, міжнародні відносини, діджиталізація, цифрова дипломатія

Анотація

«Я бачу, що партнерство між США та Україною зміцнюється щодня, навіть у розпал цієї страшної пандемії» (Тимчасова повірена в справах Сполучених Штатів Америки в Україні Крістіна Квін)

Стаття присвячена пандемії, яка охопила весь світ сьогодні. Життя за таких умов стане новою нормою для всіх, консульства, посольства, міжнародні організації не виняток. Також вона підводить до переосмислення дипломатії та її ролі в роботі міжнародних відносин, в їх небезпечній діяльності, міжнародній підтримці та міжнародної взаємодопомоги. У міжнародній практиці набуває великого значення з кожним днем використання діджиталізації, соціальних платформ, відеоконференцій, які вже увійшли як альтернативний спосіб ведення міжнародної діяльності. Дипломатія буде переходити у цифровий формат і нині набуває ефективнішого значення в роботі посольств. Мета статті полягає у вивченні та аналізі роботи дипломатії та міжнародних відносин у період пандемії COVID-19, їх труднощі у цей період, наслідки та об’єднання зусиль, обмін передовим досвідом перед новітніми викликами соціуму. Розкрито методологічні та методичні підходи до вивчення проблем дипломатії та міжнародних відносин в період пандемії, їх роль та шляхи протидії розповсюдження COVID-19, ефективна міжурядова взаємодія. Боротьба проти пандемії досі триває і в Україні, усі посольства і консульства, а також міжнародні організації відіграють важливу роль у цій боротьбі, яка змушує адаптуватися до нових реалій і показує, наскільки важкою, але вкрай необхідною, є робота дипломатів у даний час.

Біографія автора

Інна Петрівна Шевель, Київський національний університет культури і мистецтв

кандидат соціологічних наук, доцент

Посилання

Diplomacy without Borders. (2020). Кyiv: LLC Convey Print.

Hegel, G. W. F. (1974). Entsiklopediya filosofskikh nauk [Encyclopedia of philosophical sciences]. Nauka logiki [Science of Logics], Vol. 1. Moscow: Mysl'.

Huntington, S. (2004). Politicheskii poryadok v menyayushchikhsya obshchestvakh [Political order in changing societies]. Мoscow: Progress-Traditsiya.

Kuzmuk, O. (2020). ‘Sotsiolohy PRO zhyttia v umovakh karantynu’ [Sociologists about life in quarantine]. Skhidnoievropeiskyi natsionalnyi universytet imeni Lesi Ukrainky [Lesia Ukrainka East European National University], [online]. Available at: https://eenu.edu.ua/uk/articles/sociologi-pro-zhittya-v-umovah-karantinu.

Lukanova, V. V. (2019). Fenomen pandemii: pidgruntia, sutnist, dynamika (sotsialno-filosofskyi analiz) [Pandemic phenomenon: background, essence, dynamics (socio-philosophicalanalysis)], [online]. D.Ed. Oles Honchar Dnipro National University. Available at: https://chtyvo.org.ua/authors/Lukanova_Viktoriia/Fenomen_pandemii_pidgruntia_sutnist_dynamika_sotsialno-filosofskyi_analiz//.

Shakh, S. (2016). Pandemiya. Vsemirnaya istoriya smertel'nykh virusov [Pandemic: History of deadly viruses]. Мoscow: Alpina Digital.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-12-11

Як цитувати

Шевель, І. П. (2020). ДИПЛОМАТІЯ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ COVID-19: ЇЇ РОЛЬ ТА НАСЛІДКИ У СФЕРІ ДИПЛОМАТІЇ ТА МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН. Міжнародні відносини: теоретико-практичні аспекти, (6), 82–89. https://doi.org/10.31866/2616-745x.6.2020.218775

Номер

Розділ

МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ